Od 1 Maja 2018 zamykamy nasz sklep www. Składane zamówienia nie będą realizowane.

Wawa Kubek – walka trwa

Kubek Katowice z założenia miał być pierwszym z miejskiej serii, więc gdy tylko się pojawił postanowiłam wziąć na warsztat następne miasto. Wybór był oczywisty z mojej perspektywy – od lat funkcjonuję pomiędzy Katowicami i Warszawą, więc kolejne miasto w serii to musiała być stolica. Nie miałam też problemy z wyborem autora kolejnej panoramy – z Anią Wesołowską znamy się już kilka lat, a w zasadzie od samego początku Brambli. Od zawsze dobrze nam się i pracowało i gadało, a Brambla już się o tym przekonała, że to jedyny sposób na dobry efekt końcowy.  Na dodatek Ania jest rodowitą warszawianką, a Wisła płynie w jej żyłach od pokoleń.

Panorama Warszawy nad którą teraz pracujemy jest zupełnie inna niż, panorama Katowic zaproponowana przez Izę Dudzik – jest znacznie bardziej ekspresyjna i szalona, ale chyba taka jest współczesna Warszawa. Tłoczna, pełna rowerów, które muszą jeździć po nierównych ścieżkach z kostki bauma. Pełna symboli i wydarzeń. To miejsce, w którym wszystko może się zdarzyć ( w pozytywnym i negatywnym sensie) – tą nieobliczalną stronę Warszawy symbolizuje Pałac Kultury wywrócony do góry nogami – nolens volens najbardziej rozpoznawalny symbol Warszawy, który wszyscy kochają nienawidzić.

Prace trwają, jeśli macie pomysł co jeszcze powinno się znaleźć na naszej warszawskiej panoramie – dajcie nam znać, a nuż się pojawi? No i mam jeszcze jedną zagwozdkę – które miasto ma się pojawić w następnej panoramie? Pisać można oczywiście na brambla@brambla.com.