Od 1 Maja 2018 zamykamy nasz sklep www. Składane zamówienia nie będą realizowane.

Kubek Katowice. Izabela Dudzik dla Brambla

Kato kubek to prawdziwy klasyk w nowej miejskiej odsłonie. Stereotypowo Katowice to miasto węgla, sadzy i szybów kopalnianych, ale ma też drugie oblicze; jest to miejsce gdzie można zobaczyć wybitne przykłady architektury modernistycznej, tradycyjną zabudowę z cegły, awangardowe budynki z okresu PRL, a także świetną architekturę ostatnich lat.  Minimalistyczne ikony zaprojektowane przez Izabelę Dudzik przedstawiają najbardziej charakterystyczne elementy krajobrazu Katowic. W panoramie znajduje się zarówno ponadczasowa ikona miasta czyli awangardowy Spodek, ale swoje miejsce znalazły też współczesne perełki architektoniczne – nowy gmach Muzeum Sląskiego oraz Biblioteki Uniwersyteckiej.

Kubek pakujemy w papierową torebkę z legendą, dzięki której łatwo można zidentyfikować wszystkie budynki na panoramie Katowic.

Kto za tym stoi?

Izabela Dudzik czyli Izka Dewizka to studentka wydziału projektowego ASP Katowice, która ma już na swoim koncie zwycięstwo w Konkursie na Komiks dla Dzieci im. Janusza Christy. Uporczywie rysuje i eksperymentuje z bardzo dobrymi efektami.

Kubek Hel/Kaszub to jednych z niezaprzeczalnych symboli minionej epoki, dla innych po prostu dobrze zaprojektowany produkt. Niestety nie udało się ustalić nazwiska projektanta – jeśli ktoś wie, prosimy o informację.

Dodatkowe informacje

Ze względu na nadruk zalecamy mycie ręczne